veru1.jpg

POMOZME VERONICE ROZSVĚCET ŽIVOTY! Ostatní

Umí v těžké situaci najít cestu ke změně. Umí vás tou cestou provést.

JISKRA ŽIVOTA má už měsíční narozeniny!
3/22/2023

JISKRA ŽIVOTA má už měsíční narozeniny!

A přišlo jaro.

Milí a vzácní patroni projektu,

JISKRA ŽIVOTA má už měsíční narozeniny! Co je nového?

  • vybralo se 7700, tj. po odečtení provize Startovače cca 7000 Kč

  • proběhlo 16 sezení pro lidi, kteří si nemohou dovolit zaplatit

Uhradili jste podporu a pomoc sedmi lidem!

Děkuji vám z celého srdce!

Nejprve jsem na to byla sama, ale velmi brzy se přidal Vojta Stodola. Stará se o FB, IG profil a grafiku. Jde mu to moc dobře.

O víkendu se však náš tým rázem rozrostl o další dvě dokonalé posily.

Seděli jsme tak ve Zlíně u piva a padl dotaz: „máte už web?“ Říkám, že ne, že na to zatím nemáme čas, prostor, ani někoho, kdo by nám s tím pomohl. Začali jsme koukat na volné domény a jak myslíte, že to dopadlo? Web bude na doméně jiskrazivota.eu, už je naše a o celý web se postará Zdeněk Šerý. Mám z toho fakt obrovskou radost!

Když jsem přemýšlela nad tím, jak pomoci více lidem najednou, podpořit týmového ducha a vzájemnou pomoc a podporu sdílením a tu jiskru života v nich zažehnout, případně podpořit, napadlo mě, že bychom mohli zorganizovat zážitkový workshop pro maximálně 30 mladých lidí.

Původní plán byl září 2023, ale není malých cílů, takže bude už v květnu. Hledáme termín, místo a pracuji na obsahu. O oponenturu jsem požádala Karla Šuranského staršího. O víkendu totiž vedl jedno setkání a z totálního pytle blech dokázal dostat to nejlepší včetně výsledků a to pivečkům, jídlu, pauzám na cigárka i focení navzdory. Má ve vzdělávání obrovské zkušenosti, což jsem vůbec netušila. Díky za každá taková setkání.

Jenže workshop, to taky není něco, co se zařídí samo - a tak jsem se zeptala Adély Ripkové, mé úžasné kolegyně z Danušina týmu, jestli by měla čas nám s tím pomoci. A měla. Takže jsme už 4 + máme supervizi od velmi zkušeného člověka. Nejvíc mě na tom fascinuje a těší to, že nebýt kampaně Danuše Nerudové – vůbec bychom se nepoznali, takže: Zázraky se dějí!

Pokud vám dává smysl, co společně vytváříme, a chcete nás finančně podpořit, udělejte to. Dost to potřebujeme. Pokládáme základy dlouhodobého projektu, který potřebuje své patrony, aby se mohl rozvíjet a pomáhat těm, kteří to potřebují a nemohou si to v tuto chvíli finančně dovolit.

Co dalšího můžete udělat?

Dejte lajk FB a IG profilu nebo sdílejte tenhle projekt!

Děkujeme!


INSPIRACE - KUDYKAMPUS
3/12/2023

INSPIRACE - KUDYKAMPUS

VERONIKA DOPORUČUJE

Se zakladatelkou KUDYKAMPU Marií Froulíkovou jsem se poprvé setkala v létě 2020. Propojil nás Martin Přibil, duchovní otec nápadu. Pilotní projekt mě nadchl, moc ráda jsem se stala součástí týmu inspirátorů a ispirátorek a ujala se workshopů v oblasti Společenské změny. Za tu dobu proběhly celkem tři, zatím poslední z nich se konal teď v úterý 7. 3. 2023.

Maličko se usmívám, když se podívám, co všechno se v mém životě za poslední tři roky stihlo odehrát. Jsem sice v systému, ale také hodně „mimo systém“.

Obsah mých workshopů je tedy pokaždé trochu jiný, reflektuje mé nové etapy a s nimi spojený růst, ale i propady. Chápu, že obsah mých workshopů nepůsobí na první pohled jako téma, které by hýbalo světem. Stála jsem vždy v pozadí projektů, nikoli v jejich čele. 

Obsah workshopů přizpůsobuji aktuálnímu dění a zohledňuji v nich i své nejnověji nabyté zkušenosti. V tom zatím posledním jsem se více zaměřila na konkrétní příběhy projektů, ve kterých jsem působila. Každému z nich jsme se pak trochu věnovali, aby bylo zřejmé, jak to začalo, kdy a proč jsem se zapojila, jaké byly moje ztráty a nálezy a jak si ty projekty vedou nyní.

Jak se aktivně zapojit do politického dění?

@SPOLEČENSKÉ ZMĚNY

MASTERCLASS

Jak se člověk může zapojit do veřejného dění na jednotlivých úrovních - obec, kraj, nebo stát? K čemu je dobré být v obraze a sledovat dění kolem sebe? Co může člověk udělat, když se mu nelíbí to, čemu přihlíží? Jak je možné připravit v pěti lidech demonstraci na Václavském náměstí? Co to s sebou nese a jaké nástrahy to přináší?

Vyzkoušej si, jaké možnosti máš z pozice občana. Co můžeš udělat, jak se ozvat. Jak upozornit na problém a jak jej řešit. Jak být součástí politické strany, zapojit se do volebních kampaní nebo se připravovat na politickou kariéru. To vše se dozvíš ve velmi otevřené diskuzi s Veronikou Vendlovou, která má bohaté zkušenosti - tu poslední z volebního štábu Danuše Nerudové.

DETAIL

Raději ty zkušenosti tady (jednou provždy) :D zmíním, ať z abstrakce přejdu do reality a je jasné, z čeho mohli mladí lidé vybírat: 

  • SNK ED (spojené se jménem Jana Kasla) - ředitelka hlavní kanceláře

  • Starostové a nezávislí + TOP 09 - ředitelka hlavní kanceláře STAN

  • Odolena Voda – neuvolněná radní

  • PRO! Ústí – manažerka volební kampaně, tisková mluvčí

  • Společně to dáme – vedení platformy

  • Milion chvilek – FB komunikace, FB skupina, Milionová síť

  • Danuše Nerudová – dobrovolníci. 

Poslední téma - dobrovolnictví - je zajímavé proto, že se odehrává i v oblastech, kde to u nás třeba není úplně běžné (politika), nebo se o tom málo mluví. 

Věnovala jsem se také tématu seberozvoje, péče o duši a prevence vyhoření, ke kterému jsou pomáhající lidé často více náchylní. Tomu se věnuji poslední rok a dává mi to opravdu velký smysl.

Součástí mé cesty je otevřený dialog nad všemi tématy, bez přibarvování reality; ne všechny zkušenosti byly, jsou a budou zalité sluncem. Spíše to mnohdy bylo dost naopak. Mluvit o tom může pomoci těm, kteří přijdou po mně, aby neopakovali stejné chyby. Kladu také velký důraz na seberozvoj, sebevzdělávání, sebemotivaci a nastavování vizí a cílů. To všechno totiž pomáhá být v životě šťastnější.  

Pro ty, kteří tápou a potřebují ulehčit a podpořit, jsem tu jako emoční terapeutka a mentorka (NABÍDKA).

Protože vím, že velkou bariérou, zejména u mladých lidí, mohou být finance, vznikl tento projekt na Startovači.

Jako Jiskru Života jej najdete na INSTAGRAMU i na FACEBOOKU.

Věřím, že se studentům společný čas líbil stejně, jako mně, a že je to třeba nadchlo a dodalo jim to odvahu ke konkrétním činům. :)

Největší radost mám z toho, že z pilotního projektu KUDYKAMPUS je regulerní gymnázium, škola, která inspiruje. Možná máte vedle sebe někoho, kdo by chtěl své představy o budoucnosti středního vzdělávání realizovat právě v takovém týmu. Možná vás právě na takové škole láká studium. Veškeré informace najdete na webu a určitě stojí za to věnovat tomu pár minut času.

KUDYKAMPUS – škola, která inspiruje

Inspirujte se!

Vaše Veronika

 

 


JISKRA ŽIVOTA
3/6/2023

JISKRA ŽIVOTA

JAKÉ BYLY PRVNÍ DVA TÝDNY

Díky vám můžu pomáhat dalším lidem a moc mě to těší!

Před 14 dny v pondělí 20. 2. 2023 spatřil tento projekt světlo světa. Co se od té doby podařilo?

Poskytla jsem SOS pomoc třem lidem, kteří si nemohou platbu za sezení dovolit.

V praxi to funguje tak, že se mi buď někdo s důvěrou ozve, vysvětlí situaci a já mohu nabídnout termín, nebo se mohu ozvat já sama lidem, kterým jsem pomáhala už dříve pro bono. Slíbila jsem totiž sama sobě i jim, že se pokusím sehnat na terapie finanční zdroje. Tyto tři emoční terapie s mentoringem byly kombinací obojího.

Od loňského dubna pečuji o ty, kteří na sobě chtějí pracovat a vnímám, že to myslí opravdu vážně.

Sama jsem zažila, jak je těžké se snažit se vyškrábat z úplného dna, když člověk nemá ani na jídlo, sebevědomí je někde v kanálu a přiznat veřejně, že je to fakt zlý, může být vnímáno jako velké osobní selhání… Přitom kombinace metod, které používám, prakticky okamžitě uleví, dokáže člověku doplnit tolik potřebnou sebedůvěru a energii na to, aby to přes všechny komplikace a nepříjemnosti nevzdal, hledal řešení a pokračoval dál.

Mám také prvního spolupracovníka a jsem za to moc vděčná. Vojta Stodola, se kterým jsme se potkali v kampani Danuše Nerudové, se dobrovolnicky ujal péče o Instagram projektu a FB profil. Nazvali jsme jej JISKRA ŽIVOTA a věřím, že stavíme základy něčeho, co bude mít v budoucnu velký přesah.

Vojto, děkuju! A děkuji tímto také Aničce Valentové, která je autorkou projektu a napsala jej tak krásně, že mě to až dojalo. Díky též letí všem patronům, díky jejichž finanční podpoře můžu opravdu pomáhat konkrétním lidem k tomu, aby byl jejich život šťastnější.

Dejte, prosím, o projektu vědět lidem kolem sebe; a děkuji ze srdce za vaši důvěru. 

#zázrakysedějí


ReachedCZK 4,900(163%)

13patrons
CZK 3,000Podpůrné minimum
Podpůrné minimum

Takhle může Veronika poskytnout svůj "balíček" dvěma lidem, kteří jej velmi potřebují a nemohou si ho dovolit.

CZK 5,000Podpora a motivace
Podpora a motivace

Při téhle měsíční podpoře se na projektu dá začít pracovat.

CZK 10,000První krok směrem k samostatnosti
První krok směrem k samostatnosti

Takto lze pomoci potřebným a začí pracovat na vlastní klientele.

CZK 25,000Jedna noha volná!
Jedna noha volná!

Contribute

Rewards

CZK 100Držím palce!

palce.gif

Prostě Veronice přejete, aby dělala to, co ji nejvíc naplňuje.

Limited one-time reward

The number of rewards is not limited

Choose a reward

CZK 300Věřím na zázraky, ale vím, že cesta k nim umí být někdy dlouhá a náročná...

nevsedni_podpora_860x340.jpg

Pravidelná měsíční podpora je nejcennější, lze se na ni spolehnout, když se zrovna nedaří. Částku můžete i navýšit :)

The number of rewards is not limited

Choose a reward

CZK 500Vezmu toho kus na sebe...

koně.jpg

Pravidelná podpora projektu s nárokem na "ochutnávku" - jedno sezení.

The number of rewards is not limited

Choose a reward

CZK 1,000Věřím na zázraky!

vnitrni-motivace_1.jpg

Věříte, že má smysl si plnit sny, a chcete to dát najevo :)

Limited one-time reward

The number of rewards is not limited

Choose a reward

CZK 1,000Ukázkové sezení (pro mě nebo pro někoho)

therapy-concepts-blog.jpg

Chci si vyzkoušet, jak to funguje (případně to chci umožnit někomu potřebnému).

Limited one-time reward

The number of rewards is not limited

Choose a reward

CZK 5,000Kdo zachrání jednu duši, jako by zachránil celý svět...

Skutky Milosrdenství.jpg

"Balíček" podpory pro jednoho potřebného...

Limited one-time reward

The number of rewards is not limited

Choose a reward