veru1.jpg

POMOZME VERONICE ROZSVĚCET ŽIVOTY! Ostatní

Umí v těžké situaci najít cestu ke změně. Umí vás tou cestou provést.

JISKRA ŽIVOTA má už měsíční narozeniny!
22. 3. 2023

JISKRA ŽIVOTA má už měsíční narozeniny!

A přišlo jaro.

Milí a vzácní patroni projektu,

JISKRA ŽIVOTA má už měsíční narozeniny! Co je nového?

  • vybralo se 7700, tj. po odečtení provize Startovače cca 7000 Kč

  • proběhlo 16 sezení pro lidi, kteří si nemohou dovolit zaplatit

Uhradili jste podporu a pomoc sedmi lidem!

Děkuji vám z celého srdce!

Nejprve jsem na to byla sama, ale velmi brzy se přidal Vojta Stodola. Stará se o FB, IG profil a grafiku. Jde mu to moc dobře.

O víkendu se však náš tým rázem rozrostl o další dvě dokonalé posily.

Seděli jsme tak ve Zlíně u piva a padl dotaz: „máte už web?“ Říkám, že ne, že na to zatím nemáme čas, prostor, ani někoho, kdo by nám s tím pomohl. Začali jsme koukat na volné domény a jak myslíte, že to dopadlo? Web bude na doméně jiskrazivota.eu, už je naše a o celý web se postará Zdeněk Šerý. Mám z toho fakt obrovskou radost!

Když jsem přemýšlela nad tím, jak pomoci více lidem najednou, podpořit týmového ducha a vzájemnou pomoc a podporu sdílením a tu jiskru života v nich zažehnout, případně podpořit, napadlo mě, že bychom mohli zorganizovat zážitkový workshop pro maximálně 30 mladých lidí.

Původní plán byl září 2023, ale není malých cílů, takže bude už v květnu. Hledáme termín, místo a pracuji na obsahu. O oponenturu jsem požádala Karla Šuranského staršího. O víkendu totiž vedl jedno setkání a z totálního pytle blech dokázal dostat to nejlepší včetně výsledků a to pivečkům, jídlu, pauzám na cigárka i focení navzdory. Má ve vzdělávání obrovské zkušenosti, což jsem vůbec netušila. Díky za každá taková setkání.

Jenže workshop, to taky není něco, co se zařídí samo - a tak jsem se zeptala Adély Ripkové, mé úžasné kolegyně z Danušina týmu, jestli by měla čas nám s tím pomoci. A měla. Takže jsme už 4 + máme supervizi od velmi zkušeného člověka. Nejvíc mě na tom fascinuje a těší to, že nebýt kampaně Danuše Nerudové – vůbec bychom se nepoznali, takže: Zázraky se dějí!

Pokud vám dává smysl, co společně vytváříme, a chcete nás finančně podpořit, udělejte to. Dost to potřebujeme. Pokládáme základy dlouhodobého projektu, který potřebuje své patrony, aby se mohl rozvíjet a pomáhat těm, kteří to potřebují a nemohou si to v tuto chvíli finančně dovolit.

Co dalšího můžete udělat?

Dejte lajk FB a IG profilu nebo sdílejte tenhle projekt!

Děkujeme!


INSPIRACE - KUDYKAMPUS
12. 3. 2023

INSPIRACE - KUDYKAMPUS

VERONIKA DOPORUČUJE

Se zakladatelkou KUDYKAMPU Marií Froulíkovou jsem se poprvé setkala v létě 2020. Propojil nás Martin Přibil, duchovní otec nápadu. Pilotní projekt mě nadchl, moc ráda jsem se stala součástí týmu inspirátorů a ispirátorek a ujala se workshopů v oblasti Společenské změny. Za tu dobu proběhly celkem tři, zatím poslední z nich se konal teď v úterý 7. 3. 2023.

Maličko se usmívám, když se podívám, co všechno se v mém životě za poslední tři roky stihlo odehrát. Jsem sice v systému, ale také hodně „mimo systém“.

Obsah mých workshopů je tedy pokaždé trochu jiný, reflektuje mé nové etapy a s nimi spojený růst, ale i propady. Chápu, že obsah mých workshopů nepůsobí na první pohled jako téma, které by hýbalo světem. Stála jsem vždy v pozadí projektů, nikoli v jejich čele. 

Obsah workshopů přizpůsobuji aktuálnímu dění a zohledňuji v nich i své nejnověji nabyté zkušenosti. V tom zatím posledním jsem se více zaměřila na konkrétní příběhy projektů, ve kterých jsem působila. Každému z nich jsme se pak trochu věnovali, aby bylo zřejmé, jak to začalo, kdy a proč jsem se zapojila, jaké byly moje ztráty a nálezy a jak si ty projekty vedou nyní.

Jak se aktivně zapojit do politického dění?

@SPOLEČENSKÉ ZMĚNY

MASTERCLASS

Jak se člověk může zapojit do veřejného dění na jednotlivých úrovních - obec, kraj, nebo stát? K čemu je dobré být v obraze a sledovat dění kolem sebe? Co může člověk udělat, když se mu nelíbí to, čemu přihlíží? Jak je možné připravit v pěti lidech demonstraci na Václavském náměstí? Co to s sebou nese a jaké nástrahy to přináší?

Vyzkoušej si, jaké možnosti máš z pozice občana. Co můžeš udělat, jak se ozvat. Jak upozornit na problém a jak jej řešit. Jak být součástí politické strany, zapojit se do volebních kampaní nebo se připravovat na politickou kariéru. To vše se dozvíš ve velmi otevřené diskuzi s Veronikou Vendlovou, která má bohaté zkušenosti - tu poslední z volebního štábu Danuše Nerudové.

DETAIL

Raději ty zkušenosti tady (jednou provždy) :D zmíním, ať z abstrakce přejdu do reality a je jasné, z čeho mohli mladí lidé vybírat: 

  • SNK ED (spojené se jménem Jana Kasla) - ředitelka hlavní kanceláře

  • Starostové a nezávislí + TOP 09 - ředitelka hlavní kanceláře STAN

  • Odolena Voda – neuvolněná radní

  • PRO! Ústí – manažerka volební kampaně, tisková mluvčí

  • Společně to dáme – vedení platformy

  • Milion chvilek – FB komunikace, FB skupina, Milionová síť

  • Danuše Nerudová – dobrovolníci. 

Poslední téma - dobrovolnictví - je zajímavé proto, že se odehrává i v oblastech, kde to u nás třeba není úplně běžné (politika), nebo se o tom málo mluví. 

Věnovala jsem se také tématu seberozvoje, péče o duši a prevence vyhoření, ke kterému jsou pomáhající lidé často více náchylní. Tomu se věnuji poslední rok a dává mi to opravdu velký smysl.

Součástí mé cesty je otevřený dialog nad všemi tématy, bez přibarvování reality; ne všechny zkušenosti byly, jsou a budou zalité sluncem. Spíše to mnohdy bylo dost naopak. Mluvit o tom může pomoci těm, kteří přijdou po mně, aby neopakovali stejné chyby. Kladu také velký důraz na seberozvoj, sebevzdělávání, sebemotivaci a nastavování vizí a cílů. To všechno totiž pomáhá být v životě šťastnější.  

Pro ty, kteří tápou a potřebují ulehčit a podpořit, jsem tu jako emoční terapeutka a mentorka (NABÍDKA).

Protože vím, že velkou bariérou, zejména u mladých lidí, mohou být finance, vznikl tento projekt na Startovači.

Jako Jiskru Života jej najdete na INSTAGRAMU i na FACEBOOKU.

Věřím, že se studentům společný čas líbil stejně, jako mně, a že je to třeba nadchlo a dodalo jim to odvahu ke konkrétním činům. :)

Největší radost mám z toho, že z pilotního projektu KUDYKAMPUS je regulerní gymnázium, škola, která inspiruje. Možná máte vedle sebe někoho, kdo by chtěl své představy o budoucnosti středního vzdělávání realizovat právě v takovém týmu. Možná vás právě na takové škole láká studium. Veškeré informace najdete na webu a určitě stojí za to věnovat tomu pár minut času.

KUDYKAMPUS – škola, která inspiruje

Inspirujte se!

Vaše Veronika

 

 


JISKRA ŽIVOTA
6. 3. 2023

JISKRA ŽIVOTA

JAKÉ BYLY PRVNÍ DVA TÝDNY

Díky vám můžu pomáhat dalším lidem a moc mě to těší!

Před 14 dny v pondělí 20. 2. 2023 spatřil tento projekt světlo světa. Co se od té doby podařilo?

Poskytla jsem SOS pomoc třem lidem, kteří si nemohou platbu za sezení dovolit.

V praxi to funguje tak, že se mi buď někdo s důvěrou ozve, vysvětlí situaci a já mohu nabídnout termín, nebo se mohu ozvat já sama lidem, kterým jsem pomáhala už dříve pro bono. Slíbila jsem totiž sama sobě i jim, že se pokusím sehnat na terapie finanční zdroje. Tyto tři emoční terapie s mentoringem byly kombinací obojího.

Od loňského dubna pečuji o ty, kteří na sobě chtějí pracovat a vnímám, že to myslí opravdu vážně.

Sama jsem zažila, jak je těžké se snažit se vyškrábat z úplného dna, když člověk nemá ani na jídlo, sebevědomí je někde v kanálu a přiznat veřejně, že je to fakt zlý, může být vnímáno jako velké osobní selhání… Přitom kombinace metod, které používám, prakticky okamžitě uleví, dokáže člověku doplnit tolik potřebnou sebedůvěru a energii na to, aby to přes všechny komplikace a nepříjemnosti nevzdal, hledal řešení a pokračoval dál.

Mám také prvního spolupracovníka a jsem za to moc vděčná. Vojta Stodola, se kterým jsme se potkali v kampani Danuše Nerudové, se dobrovolnicky ujal péče o Instagram projektu a FB profil. Nazvali jsme jej JISKRA ŽIVOTA a věřím, že stavíme základy něčeho, co bude mít v budoucnu velký přesah.

Vojto, děkuju! A děkuji tímto také Aničce Valentové, která je autorkou projektu a napsala jej tak krásně, že mě to až dojalo. Díky též letí všem patronům, díky jejichž finanční podpoře můžu opravdu pomáhat konkrétním lidem k tomu, aby byl jejich život šťastnější.

Dejte, prosím, o projektu vědět lidem kolem sebe; a děkuji ze srdce za vaši důvěru. 

#zázrakysedějí


Vybráno4 900 Kč(163 %)

13patronů
3 000 KčPodpůrné minimum
Podpůrné minimum

Takhle může Veronika poskytnout svůj "balíček" dvěma lidem, kteří jej velmi potřebují a nemohou si ho dovolit.

5 000 KčPodpora a motivace
Podpora a motivace

Při téhle měsíční podpoře se na projektu dá začít pracovat.

10 000 KčPrvní krok směrem k samostatnosti
První krok směrem k samostatnosti

Takto lze pomoci potřebným a začí pracovat na vlastní klientele.

25 000 KčJedna noha volná!
Jedna noha volná!

Podpořit projekt

zakladatel projektuVeronika Vendlová, mentorka

Odměny

100 KčDržím palce!

palce.gif

Prostě Veronice přejete, aby dělala to, co ji nejvíc naplňuje.

Limitovaná jednorázová odměna

Počet odměn není omezen

Zvolit odměnu

300 KčVěřím na zázraky, ale vím, že cesta k nim umí být někdy dlouhá a náročná...

nevsedni_podpora_860x340.jpg

Pravidelná měsíční podpora je nejcennější, lze se na ni spolehnout, když se zrovna nedaří. Částku můžete i navýšit :)

Počet odměn není omezen

Zvolit odměnu

500 KčVezmu toho kus na sebe...

koně.jpg

Pravidelná podpora projektu s nárokem na "ochutnávku" - jedno sezení.

Počet odměn není omezen

Zvolit odměnu

1 000 KčVěřím na zázraky!

vnitrni-motivace_1.jpg

Věříte, že má smysl si plnit sny, a chcete to dát najevo :)

Limitovaná jednorázová odměna

Počet odměn není omezen

Zvolit odměnu

1 000 KčUkázkové sezení (pro mě nebo pro někoho)

therapy-concepts-blog.jpg

Chci si vyzkoušet, jak to funguje (případně to chci umožnit někomu potřebnému).

Limitovaná jednorázová odměna

Počet odměn není omezen

Zvolit odměnu

5 000 KčKdo zachrání jednu duši, jako by zachránil celý svět...

Skutky Milosrdenství.jpg

"Balíček" podpory pro jednoho potřebného...

Limitovaná jednorázová odměna

Počet odměn není omezen

Zvolit odměnu